ДЕРЖАВНА АКУШЕРСЬКА ШКОЛА У ЛЬВОВІ (1919-1939 РР.)

Після розпаду Австро-Угорщини і переходу Західної України під панування Польщі у 1919 р. імператорсько-королівську школу акушерок у Львові було перейменовано на державну акушерську школу з терміном навчання два роки на базі семи класів.

Навчальний план державної акушерської школи включав такі дисципліни: фізіологію вагітності і пологів; патологію вагітності і пологів; загальну гігієну, включаючи гігієну жінки; гігієну немовляти; інфекційні хвороби та дієтетику; суспільну гігієну та законодавство про вагітних; педіатрію, анатомію; бактеріологію. Кожна учениця зобов’язана була відпрацювати 100 годин в акушерському відділенні та пологовому залі.

На державні іспити виносилися акушерство, гігієна, бактеріологія і педіатрія. Після закінчення курсу навчання і успішного складання екзаменів випускникам вручався диплом з правом практикувати у всій Польщі.

З 1919 до 1939 р. Львівською акушерською школою керували вчені медичного факультету університету: 1919-1930 рр. – Адам Соловій, доктор медицини, професор акушерства; 1930-1939 рр. – Станіслав Мончевський, доктор медицини, доцент акушерства.