Доступність осіб із інвалідністю (глухих і слабкочуючих) до вищої освіти

2-3 листопада 2017 року у ВНЗ «Український католицький університет» відбулася знакова подія. Там був проведений Всеукраїнський форум з міжнародною участю «Доступність осіб із інвалідністю (глухих і слабкочуючих) до вищої освіти». Організатором форуму виступив кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної та соціальної педагогіки Ігор Кобель.

s1

На форумі з надзвичайно актуальними доповідями виступили фахівці з надання якісних освітніх послуг глухим та слабкочуючим студентам: Наталія Адамюк, Світлана Литовченко, Анна Замша, Оксана Федоренко, Михайло Чайковський, Ігор Бондаренко. Своїм досвідом у підготовці студентів з особливими потребами ділилися представники інклюзивних вищих навчальних закладів України Олена Тищенко та Тетяна Руденко (Херсонський базовий медичний коледж), Оксана Терещенко (Державний вищий навчальний заклад «Київський коледж легкої промисловості»), Ольга Гришина (Національна металургійна академія України).

Особливими гостем форуму стала Керівник центру підтримки (SSD) Університету MacEwan (Канада) Абігайль Перриш-Крейг.

s2

Звичайно, не залишився поза увагою організаторів й Львівський інститут медсестринства та лабораторної медицини імені Андрея Крупинського. Декан факультету медсестринського та лабораторно-гігієнічного Дуб Наталія виступила з доповіддю «Диференційований підхід до підготовки студентів з вадами слуху у ВНКЗ ЛОР «Львівський інститут медсестринства та лабораторної медицини імені Андрея Крупинського». Свою доповідь «Навчання осіб з валами слуху в школі та у ВУЗі: проблеми і перспективи» запропонували учасникам форуму і глухі та слабкочуючі студенти інституту Портей Тетяна, Томашевський Владислав, Матвійчук Вікторія.

s3

На закінчення форуму Тетяна Портей подарувала всім пісню, яку виконала на мові жестів.

s4