Інклюзивна освіта – виклики сьогодення

У ВНКЗ ЛОР “Львівський інститут медсестринства та лабораторної медицини імені Андрея Крупинського” з 1998 року навчаються студенти з вадами зору та слуху. Вони потребують до себе особливого підходу. Дізнатися більше про формування інклюзивного середовища в системі вищої освіти та роль інклюзивної освіти у боротьбі з соціальним виключенням мали нагоду викладачі інституту. Адже, у Національному університеті “Львівська політехніка” 11-13 жовтня 2017 року відбувся Міжнародний симпозіум «На шляху до здорового суспільства: гуманістичний вимір».

Учасники симпозіуму говорили про інклюзію через засоби освіти і спорту, адаптивну фізичну активність, адаптивні ІТ-технології, поширення інноваційних технологій та спеціальних знань і досвіду, сприяння розробленню і застосуванню мобільних технологій, аби задовольняти потреби людей із інвалідністю і хронічними захворюваннями, зокрема в системі вищої освіти в Україні.

Доповідачі розповіли про досвід інклюзії у Німеччині, Польщі, Канаді, а також в Україні, зокрема у Львівській політехніці. Потимко О.З. представила презентацію про інклюзивну освіту для незрячих, яку активно впроваджують фахівці Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій по всій Україні.

Метою симпозіуму було посприяти тому, щоб люди з особливими потребами активно долучалися до громадського життя, аби ніде не відчували своїх обмежень.

Інформація підготована з використанням матеріалів з сайту Національного університету “Львівська політехніка