ДИХАЮ – ЗНАЧИТЬ ЖИВУ

Під такою назвою 11 квітня 2017 року у ВНКЗ ЛОР «Львівський інститут медсестринства та лабораторної медицини імені Андрея Крупинського» пройшло відкрите засідання наукового гуртка «Фундаментальних дисциплін» під керівництвом викладача вищої кваліфікаційної категорії, викладача-методиста Вандакурової Галини Миколаївни на тему «Дихаю – значить живу».

Снимок_1

У засіданні гуртка прийняли участь студенти груп І МС 11 та І МС 12, які виступили з надзвичайно цікавими доповідями.

IMG_0283

У студентських науково-пошукових роботах були розкриті результати дослідження деяких функціональних показників  зовнішнього дихання студентів та членів їх родин; проведено порівняльну характеристику різних систем дихальних вправ, скерованих на профілактику та лікування захворювань органів дихання, підтримання здорового способу життя.

IMG_0287

Студенти-науковці у своїх доповідях підкреслювали, що, виходячи з визначення «кількості здоров’я» за М.М.Амосовим, показниками здоров’я є функціональний стан окремих органів і систем, їхні резервні можливості, адаптаційні здібності організму. Життєздатність організму, тобто його функціональні резерви, у великій мірі визначаються резервами енергії, необхідної для здійснення багатьох процесів життєзабезпечення.

Снимок_3

Для утворення енергії у організмі використовуються два механізми – анаеробний та аеробний. Аеробне окислення у 17 разів ефективніше, ніж анаеробне. Тому саме від стану дихальної системи значною мірою залежить здоров’я людини.

Снимок_2

снимок_4