Студенти групи ІІ МС 14 відвідали Меморіал “Тюрма на Лонцького”

Завжди пам’ятай минуле.

Стацій

“Минуле вчить сьогодення не повторювати помилок у майбутньому”. Під таким девізом 10 жовтня відбулася екскурсія студентів групи ІІ МС 14 у Львівський національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”

20171010_164443

Під час екскурсії по Меморіалу, студенти та керівник групи Гуменчук Ірина Олегівна мали змогу оглянути пропускний пункт, тюремні камери, кабінет слідчого, фотолабораторію та інші приміщення в’язничного побуту. На стендах було подано історію будівлі, прізвища частини розстріляних в’язнів та тексти документів, які регламентували перебування в тюрмі в’язнів у різні періоди.

20171010_155004

Особливо відвідувачів вразила найкривавіша сторінка в історії тюрми — масові розстріли кінця червня 1941 року. В одному із залів демонструвалися кадри із кінохроніки, де зафіксовано стан тюрми після відходу радянських військ зі Львова в цей період.

Відвідування “Тюрми на Лонцького” показує наскільки низькою є ціна людського життя для сильних світу цього. Нагадує нам слова Мігеля де Сервантеса: “Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього”.